Mechaniczny ciąg kominowy – czym jest?

Mechaniczny ciąg kominowy

Nieprawidłowo działający przewód kominowy zawsze przysparza wielu problemów. Mimo, iż przyczyn takiej sytuacji może być wiele zawsze trzeba usunąć awarię i przywrócić właściwe funkcjonowanie komina. Najczęściej przyczyną niepoprawnego jego działania jest zamontowanie nowego systemu ogrzewania i zastąpienie tradycyjnego kotła jego ekologicznym zamiennikiem, w którym np. pali się pelletem lub ekogroszkiem.

Czytaj

Dlaczego należy przeprowadzać regularne przeglądy kominiarskie?

Dlaczego warto przeprowadzać regularne przeglądy kominiarskie?

Dokonywanie regularnych przeglądów kominiarskich jest absolutną koniecznością. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak istotne są one nie tylko ze względu na dobro naszego portfela (z powodu kar finansowych za niedotrzymanie tego obowiązku), ale także dla życia i zdrowia. Jak często powinniśmy dokonywać przeglądu i dlaczego jest to takie istotne?

Czytaj

5 pytań, które należy zadać kominiarzowi

5 pytan do kominiarza

Większość właścicieli domów nie zdaje sobie sprawy z tego, że coroczna profesjonalna inspekcja i czyszczenie komina jest ważna dla zapewnienia bezpiecznej obsługi kominka, mimo że kominek jest ledwo używany. Zatrudnienie rzetelnego i doświadczonego kominiarza nie zawsze jest łatwym zadaniem. Aby pomóc Ci w tym procesie, możesz zadać kilka pytań, aby …

Czytaj